Історична довідка

Згідно переказів, першою школою була церковно-парафіяльна, яку відкрили після побудови церкви Івана Богослова в 1836 році, яка на сьогодні має статус пам’ятки історії та культури XIX століття. Приміщення цієї школи було зруйноване в роки Першої світової війни. Після цього функцію школи виконували різні   пристосовані для навчання приміщення. Навчання  велося польською мовою.

В 1936 році після ремонту церкви було збудоване  нове приміщення  школи, яке після прибудови в 60-х роках проіснувало до 1984 року. Одне із приміщень школи знаходилось на “американовій хаті” – будинку трудового мігранта Андрусишина Степана, який був репресований в 1945 році.

В 1984 році було збудоване типове приміщення для навчання дітей на честь  40-річчя визволення України від фашистських загарбників.

За 33 роки навчання навчальний заклад  закінчили 728 випускників, з них більше 200  закінчили  вузи  І-ІV  рівня акредитації, працюють в різних галузях народ­ного господарства, відроджують незалежну Україну. В різний час директорами школи були: Л. Коцан, В. Врублевський,  Г. Григоращенко,  Ф. Лопадчак, В. Цимбалко, А.Ченченко,  І. Веремчук,  С. Гринів,  Т. Цигилик,  І. Дикий,   О. Пришляк,   М. Помажак , на даний час  директор школи – Семоненко Ю.М., який працює на цій посаді з 2011 року.

У  закладі освіти  працює 26 педагогів, 5 із них перебувають у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Вчителі мають  відповідну фахову освіту і досвід роботи. Навчання в школі відбувається в одну зміну. Загальна кількість учнів складає  79 осіб.

Навчально–виховний  комплекс   є центром культурно – громадського життя села. Всі   важливі  свята  проводять  на   подвір’ї, або  ж  у  приміщенні  навчального  закладу , який   єднає жителів села, які спільно відзначають релігійні та національні свята, а саме: День села, «Фестиваль української пісні», відзначення роковин життя та діяльності видатних діячів України. Особливе відношення до  проведення  цих заходів має   колишній  випускник ,  а  сьогодні  – Владика  Йосиф  (Мілян  Іван Степанович),  єпископ – помічник  Київської  Архієпархії  УГКЦ . Завдяки ініціативі Владики, було встановлено  погруддя   Великому Кобзареві, реконструйовано шкільне подвір’я.  Навчальний  заклад  постійно  відчуває  духовну  та  матеріальну  підтримку  Владики  Йосифа.

На даний час у   НВК  працюють  такі гуртки: «Добрий майстер» , «Пласт» , «Чарівний клубок» та вокальний гурток.  Навчальний  заклад  має свої традиції, які примножуються з новими поколіннями учнів.